هیوندای سوناتا


هیوندای سوناتا yf از زمان ورودش در سال ۲۰۱۱ به بازار از جمله پر فروش ترین و بهترین ماشین های وارداتی در زمان خودش بود که به علت جذابیت هایی چون چهره خشمگینی که داشت توانست توجه مردم را به تعداد زیاد به سمت خود جلب نماید و هنوز هم نمون های سالم هیوندای سوناتا yf بازار خرید و فروش مناسبی را با توجه به افت قیمت ماشین دارند هیوندای سوناتا yf زمانی که طراحی شد از زبان طراحی جدید هیوندای بهره میبرد که باعث شد تا به شدت چهره این ماشین پر زرق و برق شود و بسیار لوکس تر و جذابتر از آنچه که هست جلوه کند .  همانطور که گفته شد هیوندای سوناتا yf ماشین پر فروشی بود و یکی از دلایل آن چهره این ماشین بود ، هیوندای سوناتا YF ، ماشین زیبایی نیست بلکه خاص بودن و متفاوت بودن این اتومبیل باعث شد تا به خوبی و به راحتی بتواند به فروش بالایی دست پیدا کند . هیوندای سوناتا YF هم چون ظاهر بیرونی زیبایش در داخل کابین هم طراحی خوب و قابل قبولی را دارا میباشد و استایل طراحی کابین بر اساس فلسفه طراحی ایکس شکل میباشد . هیوندای سوناتا YF از نظر کیفیت ساخت سطح متوسطی را دارا میباشد و کمتر هیوندای سوناتایی را میتوان پیدا کرد که از اتاق ماشین سر و صدای اضافی شنیده نشود و متریال به کار رفته هم معمولی است و کیفیت دور از انتظاری را دارد که معمولا هم تا به حال دیگر احتیاج به ترمیم پیدا کرده اند . یکی از بهترین مزایای هیوندای سوناتا YF که همه آن را اذعان میکنند سطح بالای امکانات و آپشن این ماشین است که باعث شده است تا امنیت و راحتی سرنشینان در لول مناسبی قرار بگیرد .

در سینه هیوندای سوناتا YF یک پیشرانه ۴ سیلندر خطی قرار دارد که ۲۳۵۹ سی سی حجمش است . سوناتا YF با تکیه بر این پیشرانه قادر است تا ۱۷۸ اسب بخار قدرت و ۲۴۱ نیوتن متر گشتاور تولید کند . سوناتا YF تقریبا استهلاک زیادی تولید میکند و مصرف سوخت بالایی را هم نمونه های دست دوم این ماشین ثبت میکنند اما اگر رفتار خوبی با هیوندای سوناتا YF شده باشد این ماشین قابلیت های حرکتی خوبی دارد و در غیر این صورت ماشین تنبلی خواهد بود . گیربکس ۶ سرعته هیوندای سوناتا عملکرد هوشمندی دارد که در اصل برای کاهش مصرف سوخت برنامه ریزی شده است اما در رانندگی تهاجمی هم از خودش قابلیت های مناسبی را ارائه میکند .

هیوندای سوناتا YF هندلینگ خوبی دارد اما سواری اش خشک و کوبنده است که چندان جالب نیست و لاستیک های فاق کوتاه و خشکش هم در این حس سواری تاثیر بدی گذاشته است. البته به لطف این تعلیق فرمان پذیری هیوندای سوناتا YF خوب و لذت بخش است . از دیگر خوبی های سوناتا هم ترمز های پرقدرت و قابل اطمینانش میباشد . در کل اگر عادت به تند رفتن و انجام حرکت های ناگهانی دارید از سواری با هیوندای سوناتا YF لذت میبرید اما اگر برای مصارف خانوادگی اقدام به خرید ماشین میکنید رنو فلوئنس انتخاب عاقلانه تری از نظر سواری است .

هیوندای سوناتا YF که با بودجه ۱۲۰ میلیون تومانی مدل ۲۰۱۲ آن در دسترس خریداران است نسبت به رنو فلوئنس صفر کیلومتر به علت استهلاک بالاتر ، هزینه نگهداری بیشتر و جذابیت کمتر ارزش خرید پایین تری دارد و خودرو پلاس به شما پیشنهاد میکند با ۱۲۰ میلیون تومان اگر به دنبال یک ماشین سدان با کیفیت هستید رنو فلوئنس انتخابی ایده آل میباشد .

 

منبع
اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای خودرو پلاس محفوظ است.