رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو از سیر صعودی قیمت خودروهای وارداتی خبر داد و گفت : با توجه به پیش بینی های صورت گرفته ، طی روزهای اخیر استارت افزایش قیمت در بازار وارداتی ها زده شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو از سیر صعودی قیمت خودروهای وارداتی خبر داد و گفت : با توجه به پیش بینی های صورت گرفته ، طی روزهای اخیر استارت افزایش قیمت در بازار وارداتی ها زده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خودرو پلاس» به نقل از خبرخودرو، سعید موتمنی اظهار داشت : با اعمال قانون جدید و عدم اجازه واردات به واردکنندگان متفرقه ، بازار وارداتی ها به تدریج با کاهش برخی از برندها مواجه شده و با عدم تعادل در بازار عرضه و تقاضا ، قیمت ها سیر صعودی یافته است.

وی با اشاره به روند افزایش قیمت در بازار وارداتی ها گفت : طی یک هفته اخیر قیمت کیا سورنتو در مقایسه با قیمت  ۲۳۸ میلیون طی هفته گذشته  به ۲۴۶ و ۲۵۲ میلیون بسته به رنگ افزایش داشته است.

وی با اشاره به عدم تغییر جدی قیمت سوناتا هیبریدی در چند روز اخیر گفت : در حال حاضر این خودرو با قیمت ۱۶۵ میلیون در بازار معامله می شود.

وی افزود : قیمت توسان نیز طی یک هفته اخیر از ۱۷۹ میلیون به ۱۸۵ تا ۲۰۰ میلیون بسته به آپشن افزایش قیمت داشته است همچنین قیمت سانتافه فول که تا چند روز گذشته ۲۴۰ میلیون بود امروز به ۲۴۴ میلیون در بازار رسیده است.

وی همچنین با توجه به افزایش قیمت هیوندا النترا و سراتو در بازار گفت :طی یک هفته اخیر قیمت النترا از ۱۴۰ میلیون به ۱۴۵ میلیون و سراتو با وجود کاهش قیمت در ماه گذشته امروز از ۱۳۶ میلیون به ۱۴۰ میلیون افزایش یافته است.

وی تاکید کرد : قیمت اغلب خودروهای وارداتی ها با اعمال قانون جدید دولت در حذف واردکنندگان متفرقه ، به مرور زمان و کاهش عرضه در بازار ، با افزایش همراه شده است و پیش بینی می شود این روند نیز ادامه یابد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران تصریح کرد : در صورتی که بخواهیم بازار خوبی داشته و شاهد ثبات قیمت در بازار باشیم ثابت باید بازار رقابتی باشد این در حالی است که با اعمال قانون جدید بازار وارداتی ها به تدریج بازار انحصاری گردیده و هر روز قیمت ها در بازار افزایش خواهد یافت.

موتمنی افزود : البته در تلاشیم تا مشکل واردات خودرو توسط نمایندگی های متفرقه حل شود پیش بینی در صورت رفع این مانع ، طی ماههای آتی جریان واردات بهتر شود.

وی تصریح کرد : در صورتی که واردات خودرو در انحصار چند شرکت خاص قرار گیرد بی شک اختلاف قیمت زیادی را در بازار وارداتی شاهد بوده و در این بین تنها متضرر اصلی مصرف کننده خواهد بود.

 

منبع
اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای خودرو پلاس محفوظ است.